ULTIMA PARTIDA A SEZONULUI – Victorie pentru CS Minaur la Brasov

ULTIMA PARTIDA A SEZONULUI CS Minaur a incheiat victorioasa ultima partida a sezonului, scor 36-28 in deplasare la CSU CNOT Brasov. Cu aceasta victorie, CS Minaur ajunge la cota 25 in acest sezon.

La pauza, scorul a fost 19-13 in favoarea echipei noastre. In aceasta deplasare, antrenorul Raul Fotonea a inclus in lot doar zece jucatori. Sportivii care au evoluat in majoritatea meciurilor in decursul acestui sezon primind liber de la Raul Fotonea.

Baimarenii s-au distantat pe tabela de marcaj inca din primele zece minute ale jocului, scor 8-3.

In urmatoarele zece minute, gazdele au reusit sa reduca diferenta la patru goluri, scor 9-13, insa insuficient, la pauza echipa noastra intrand la vestiare cu un avantaj de sase goluri, scor 19-13.

Repriza secunda a fost una fara istoric, mentinandu-se in mare parte a timpului diferenta inregistrata la pauza. La finalul jocului, echipa noastra s-a impus cu 36-28.

CS Minaur: Alexandru Bucataru (a marcat un gol) - Razvan Mledenciu (9 goluri), Alexandru Farcas (7), Yurii Pop (6), Tudor Botea (4), Cristi Bodnarescu (3), Robert Nagy (2), Razvan Farcas (2), Calin Cabut (1), Benjamin Szabo (1). Antrenor: Raul Fotonea

CS Minaur incheie campionatul pe primul loc, avand 61 de puncte dupa 21 de meciuri. Bilantul echipei noastre este de 25 victorii, 1 egal si nici o infrangere. Cu acest parcurs, CS Minaur promoveaza in Liga Nationala.

sursa info minaur.ro

The post ULTIMA PARTIDA A SEZONULUI – Victorie pentru CS Minaur la Brasov appeared first on actualmm.ro.