VIDEO | Dinamo invinge Astra Giurgiu si pastreaza sanse la play-off-ul Ligii 1

UPDATE 21:58 Victorie pentru Dinamo! 2-0 cu Astra Giurgiu! \"Cainii rosii\" au urcat pe locul 8 in clasament.

UPDATE 21:36 Dinamo a inscris de doua ori, prin Perovic (65\") si Ricardo Grigore (73\"). Mai sunt 10 minute de joc in Stefan cel Mare.

Golurile pot fi vazute pe realitateasportiva.net!

UPDATE 20:50 La pauza, scorul este egal, 0-0. Dinamo a fost echipa mai insistenta. Mihai Popescu a avut o ocazie mare de gol in minutul 7. In minutul 37, Perovic a inscris pentru gazde, dar reusita a fost anulata pentru ofsaid.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dinamo spera sa lase anul 2019 in urma si sa intrerupa seria de trei infrangeri in campionat. 'Cainii rosii' mai au sanse minime sa prinda play-off-ul.

Fundasii de banda Kristian Kostrna si Lukas Skovajsa debuteaza pentru Dinamo.

De cealalta parte, Astra este la un punct in spatele liderului CFR Cluj. Ghinion mare pentru echipa din Giurgiu, care l-a pierdut azi pe Constantin Budescu.

Dinamo: Piscitelli - Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa - Mrzljak, Rauta - Mihaiu, Fabbrini, Sorescu - Perovic.

Rezerve: Straton, Bejan, Kilyen, Sin, Lazar, R. Moldoveanu, D. Popa.

Antrenor: Dusan Uhrin.

Astra: Lazar - Graovac, Tamas, Dima, Radunovic - David Bruno, Simion, Crepulja, V. Gheorghe - Fatai, Alibec.

Rezerve: Kitanov, Begue, Stahl, Enache, Dandea, Biceanu, Trusescu.

Antrenor: Bogdan Andone.

Arbitri: Ovidiu Hategan / Octavian Sovre / Sebastian Gheorghe.

Meciul Dinamo - Astra este LIVE VIDEO BLOG de la ora 20:00 pe realitateasportiva.net.