VIDEO SuperLiga: Remiza fara goluri intre Hermannstadt si Universitatea Craiova

Hermannstadt si Universitatea Craiova nu au reusit decat o remiza alba pe stadionul Municipal din Sibiu, scor 0-0, la capatul unui meci cu multe ocazii de gol de ambele parti.

Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-0

Sibienii au avut sansa deschiderii scorului in minutul 12. Ronaldo Deaconu a patruns in careu si a sutat la poarta, dar Maldonado a respins executia acestuia.

Replica oltenilor a venit 6 minute mai tarziu, cand sutul lui Alexandru Cretu a fost prins de Cabuz.

Tot Ronaldo Deaconu a fost aproape de a sparge gheata, insa reluarea sa s-a dus pe langa poarta.

Pana la pauza, tot sibienii au fost aproape de a marca. Ianis Stoica, fostul jucator de la FCSB si Universitatea Cluj, a ratat o sansa mare de gol.

In a doua repriza, formatia antrenata de Costel Galca a fost mai periculoasa, iar Koljic i-a pus mari probleme lui Cabuz cu un sut foarte puternic.

Tot Cabuz a intervenit excelent si la sutul lui Houri, din minutul 57.

Pana la final, nu au mai existat evenimente notabile, iar scorul final a ramas 0-0.