ANUNT DE ANGAJARE – Grupul de firme veterinare Biovet Distribution, Monterovet si Promedivet, W.A.F....

OFERTA DE MUNCA. Descriere Companie: Grupul de firme veterinare Biovet Distribution, Monterovet si Promedivet, W.A.F. (Ungaria) reprezinta o investitie veterinara specializata in furnizarea de produse destinate sanatatii animalelor, medicamente, hrana pentru animale si instrumentar veterinar.

Grupul ofera o gama variata de produse menite sa sprijine medicii veterinari in promovarea sanatatii animalelor si in obtinerea de profit in crestere an de an.

Cu peste 130 de angajati activi in intreaga tara, interactioneaza cu aproximativ 2.200 de medici veterinari pe care-i deserveste in fiecare zi.

In prezent avem deschisa urmatoarele posturi:

AGENT DE FACTURARE

Cautam un agent de facturare talentat pentru a se alatura echipei noastre. Veti avea oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si stimulant, contribuind la proiecte variate in domeniul sanatatii animalelor.

Principalele responsabilitati includ:

Receptia si Verificarea Documentelor:

  • Verificarea documentelor de receptie a marfurilor pentru a asigura corectitudinea acestora.
  • Asigurarea ca toate documentele necesare (avize de insotire, comenzi etc.) sunt completate corect si la timp.

Emiterea Facturilor:

  • Emiterea facturilor in conformitate cu comenzile primite si livrarile efectuate.
  • Asigurarea ca facturile sunt corecte si includ toate detaliile necesare (produse, cantitati, preturi, date de livrare etc.).
  • Transmiterea facturilor catre clienti in mod prompt si eficient, prin mijloace electronice sau fizice.

Gestionarea Stocurilor si Tranzactiilor:

  • Mentinerea unei evidente precise a stocurilor si tranzactiilor in sistemul informatic.
  • Actualizarea stocurilor in urma facturarii si informarea departamentului de logistica despre eventualele discrepante.

Relatia cu Clientii:

  • Raspunderea la solicitarile clientilor referitoare la facturi, plati si livrari.
  • Gestionarea eventualelor reclamatii si asigurarea unei comunicari eficiente si profesionale cu clientii.

Raportare si Documentatie:

  • Intocmirea si transmiterea rapoartelor periodice catre supervizor si departamentele relevante.
  • Pastrarea unei arhive organizate a documentelor si facturilor emise.

Colaborare Interna:

  • Colaborarea cu departamentele de logistica, vanzari si financiar pentru a asigura un flux de lucru coerent si eficient.
  • Participarea la intalniri si sesiuni de instruire pentru imbunatatirea proceselor si procedurilor interne.

Respectarea Procedurilor si Politicilor:

  • Asigurarea conformitatii cu politicile si procedurile interne ale companiei privind facturarea si gestionarea documentelor.
  • Respectarea reglementarilor legale si fiscale in vigoare.

Cerinte

Studii si calificari:

  • Studii superioare.
  • Cunostinte solide facturare.
  • Cunoastere temeinica a programului B-ORG.

Experienta:

  • Experienta anterioara in facturare sau intr-un rol similar reprezinta un avantaj.
  • Familiaritate cu produsele pet food si veterinare constituie un plus.

Competente si abilitati:

  • Abilitati excelente de organizare si atentie la detalii.
  • Capacitatea de a lucra eficient cu sisteme informatice si software de gestionare a stocurilor si facturare.
  • Abilitati bune de comunicare si relationare cu clientii si colegii.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita.

Calitati personale:

  • Integritate si responsabilitate.
  • Proactivitate si initiativa.
  • Atitudine orientata catre client si solutionarea problemelor.

Conditii de munca

Program de lucru:

  • Program de la ora 08.00 pana la ora 16.30 de luni pana vineri.

Mediu de lucru:

  • Birou situat in depozit, cu expunere ocazionala la activitatile de depozitare si manipulare a marfurilor.

Evaluarea Performantei

Performanta agentului de facturare va fi evaluata periodic pe baza:

  • Corectitudinii si promptitudinii emiterii facturilor.
  • Eficientei in gestionarea documentelor si stocurilor.
  • Calitatii relatiilor si comunicarii cu clientii si colegii.
  • Respectarii procedurilor si politicilor interne ale companiei.

Este nevoie de a transmite asteptarile salariale si nu numai pentru care ar fi determinati sa faca parte din echipa noastra.

CV-urile sunt asteptate la adresa de mail: [email protected].

Termen limita de aplicare: 05.07.2024.

Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviuri.

TE ASTEPTAM IN ECHIPA NOASTRA!

Articolul ANUNT DE ANGAJARE – Grupul de firme veterinare Biovet Distribution, Monterovet si Promedivet, W.A.F. (Ungaria) angajeaza agent de facturare apare prima data in 2mnews.

Comments