ANUNT DE ANGAJARE – Grupul de firme veterinare Biovet Distribution, Monterovet si Promedivet, W.A.F....

OFERTA DE MUNCA. Descriere Companie: Grupul de firme veterinare Biovet Distribution, Monterovet si Promedivet, W.A.F. (Ungaria) reprezinta o investitie veterinara specializata in furnizarea de produse destinate sanatatii animalelor, medicamente, hrana pentru animale si instrumentar veterinar.

Grupul ofera o gama variata de produse menite sa sprijine medicii veterinari in promovarea sanatatii animalelor si in obtinerea de profit in crestere an de an.

Cu peste 130 de angajati activi in intreaga tara, interactioneaza cu aproximativ 2.200 de medici veterinari pe care-i deserveste in fiecare zi.

In prezent avem deschisa urmatoarele posturi:

MANIPULANT MARFA

Cautam un manipulant marfa talentat pentru a se alatura echipei noastre. Veti avea oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si stimulant, contribuind la proiecte variate in domeniul sanatatii animalelor.

Principalele responsabilitati includ:

Receptia marfurilor:

  • Verificarea documentelor de insotire a marfii.
  • Descarcarea marfurilor si verificarea cantitativa si calitativa a acestora.
  • Informarea supervizorului despre eventualele discrepante sau deteriorari ale marfii.

Depozitarea marfurilor:

  • Asezarea marfurilor pe rafturi sau in locatiile desemnate, respectand regulile de stocare si securitate.
  • Utilizarea echipamentelor de depozitare si manipulare (stivuitoare, transpalete etc.) in mod corespunzator si sigur.

Gestionarea stocurilor:

  • Participarea la inventarierea periodica a stocurilor.
  • Mentinerea evidentei corecte si actualizate a stocurilor in sistemul informatic.

Pregatirea si expedierea marfurilor:

  • Pregatirea comenzilor conform solicitarilor si specificatiilor.
  • Ambalarea corespunzatoare a produselor pentru livrare.
  • Incarcarea marfurilor pentru expeditie, asigurandu-se ca acestea sunt transportate in conditii de siguranta.

Mentinerea ordinii si curateniei:

  • Asigurarea unui mediu de lucru curat si ordonat in depozit.
  • Respectarea normelor de igiena si siguranta la locul de munca.

Respectarea procedurilor de siguranta:

  • Utilizarea echipamentului de protectie personala (EPP) in timpul manipularii marfurilor.
  • Respectarea stricta a procedurilor de siguranta, in special in cazul manipularii produselor periculoase sau fragile.

Alte responsabilitati:

  • Raportarea imediata a oricaror probleme legate de stocuri, echipamente sau procese catre supervizor.
  • Participarea la sesiuni de instruire si dezvoltare profesionala.
  • Colaborarea eficienta cu colegii pentru a asigura desfasurarea fara probleme a activitatilor din depozit.

Cerinte

Studii si calificari:

  • Studii medii finalizate.

Experienta:

  • Experienta anterioara in domeniul manipularii marfurilor sau logisticii reprezinta un avantaj.

Competente si abilitati:

  • Capacitatea de a lucra in echipa.
  • Atentie la detalii si capacitatea de a respecta instructiunile.
  • Abilitatea de a ridica si manipula obiecte grele.
  • Cunostinte de baza in utilizarea computerului si a sistemelor de gestionare a stocurilor.
  • Abilitati de comunicare eficienta.

Calitati personale:

  • Integritate si responsabilitate.
  • Proactivitate si initiativa.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita.

Conditii de Munca

Program de lucru:

  • Program de la ora 08.00 pana la ora 16.30 de luni pana vineri.

Mediu de lucru:

  • Depozit cu temperatura controlata, expunere la zgomot moderat, necesitatea utilizarii echipamentului de protectie personala oferit de catre companie.

Alte conditii:

  • Posibilitatea de a lucra in schimburi si de a efectua ore suplimentare in perioadele de varf.

Evaluarea Performantei

Performanta manipulantului marfa va fi evaluata periodic pe baza:

  • Respectarii procedurilor si instructiunilor de lucru.
  • Eficientei si preciziei in manipularea si depozitarea marfurilor.
  • Contributiei la mentinerea unui mediu de lucru sigur si ordonat.
  • Feedback-ului primit de la supervizori si colegi.

Este nevoie de a transmite asteptarile salariale si nu numai pentru care ar fi determinati sa faca parte din echipa noastra.

CV-urile sunt asteptate la adresa de mail: [email protected].

Termen limita de aplicare: 05.07.2024.

Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviuri.

TE ASTEPTAM IN ECHIPA NOASTRA!

Articolul ANUNT DE ANGAJARE – Grupul de firme veterinare Biovet Distribution, Monterovet si Promedivet, W.A.F. (Ungaria) angajeaza manipulant marfa apare prima data in 2mnews.

Comments