Faze controversate la Gaz Metan – Hermannstadt 4-1. Cum a acordat George Radulescu doua penalty-uri

Chiar dacă Gaz Metan a câștigat fără drept de apel partida jucată pe teren propriu cu Hermannstadt, scor 4-1, brigada de arbitri condusă de George Rădulescu a comis două greșeli majore în repriza secundă.

Faze controversate la Gaz Metan – Hermannstadt 4-1

În minutul 67, Gaz Metan a primit o lovitură de la 11 metri pentru un fault comis în afara careului. În urma acestei decizii, medieșenii au dus scorul la 2-0. În minutul 89, la scorul de 4-0 pentru gazde, George Rădulescu a dictat ușor o lovitură de pedeapsă pentru Hermannstadt, transformată de Dâlbea. VIDEO CU FAZELE AICI

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Gaz Metan are un parcurs aproape perfect în play-out, înregistrând șapte victorii și o remiză și ajungând la 38 de puncte în clasament. Medieșenii au din nou patru puncte avans față de Dinamo, astfel că sunt siguri de primul loc și în următoarea etapă.

Citeşte şi:

De cealaltă parte, Hermannstadt este singura echipă care nu a câștigat în play-out, însă ocupă locul de baraj. Sibienii au de recuperat trei puncte față de ocupanta ultimului loc salvabil. Ambele echipe au meciuri importante în următoarea etapă. Gaz Metan joacă derby-ul cu Dinamo pentru primul loc la București, în timp ce Hermannstadt are meci cu Chiajna, ultima clasată, aflată la numai trei puncte în urma sa. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!