Superliga: Rapid – Sepsi OSK, scor 2-2/ Suporterii rapidisti au strigat ,,demisia"

Echipa Sepsi OSK a incheiat la egalitate luni seara, in deplasare, scor 2-2, cu formatia Rapid Bucuresti, in ultimul meci al etapei a patra din Superliga, potrivit News.ro. Rapid este fara victorie de la inceputul campionatului, iar suporterii au scandat ,,demisia".

Covasnenii au deschis scorul inca din primul minut al meciului din Giulesti, prin Kevin Varga, acesta profitand de o greseala comuna Blazek - Aioani. Rapidul a revenit foarte repede, egaland in minutul 3, prin Blazek.

Sepsi a reactionat prin ocaziile irosite de Debeljuh (min. 17) si Kallaku, in minutele 26 si 37, dar cei care au marcat au fost tot giulestenii. Florent Hasani a pasat si Petrila a inscris, aducand gazdele in avantaj din minutul 42. Debeljuh a egalat in minutul 68 pentru oaspti si partida s-a terminat la egalitate, 2-2.

Sepsi are 8 puncte si este pe locul 4, in timp ce Rapid are 3 puncte si ocupa locul 12.

RAPID: Aioani – Braun, Blazek (Cepoi 76), Cr. Ignat - Cr. Manea, Kait, P. Iacob (Oaida 64), Petrila (R. Pop 76), Micovschi - Hasani (Papeau 64), Burmaz (Jambor 52). ANTRENOR: Bogdan Lobont

SEPSI OSK: Niczuly – Otelita (Oroian 65), D. Ciobotariu, Ninaj, F. Stefan - Kallaku (Kecskes 85), Alimi, Sota Mino (Siger 65), K. Varga (M. Coman 65) - Neskovic (Breij 85), Debeljuh. ANTRENOR: Bernd Storck

Cartonase galbene: Cr. Manea 75, Micovschi 90+5 / Kecskes 90+2

Arbitri: Marian Barbu – Ovidiu Artene, Stelian Slabu - Andrei Moroita

Arbitri VAR: Viorel Nicusor Flueran – Ionel Valentin Dumitru

Observator: Eduard Dumitrescu