VIDEO | Iasiul s-a trezit la timp! Victorie pentru echipa lui Rednic in fata lui Sepsi

Dupa ce au fost batuti marti seara de Hermannstadt, alb-albastrii din Copou si-au luat revansa in fata covasnenilor care ii umilisera in turul semifinalelor Cupei Romaniei. Luckassen a spart gheata in meci dupa 25 de minute, olandezul profitand de o eroare uriasa a portarului Niczuly.

Pana la pauza s-a facut 1-1, dupa ce Istvan Fulop a inscris cu o lovitura de cap in poarta aparata de debutantul in Liga 1, Axinte.

Dar Grozavu a fost din nou tradat de defensiva sa dupa pauza. Fostul jucator al lui Poli Iasi, Tincu, a "reusit" un autogol care le-a adus din nou in avantaj pe gazde.

Iar tabela a inchis-o Horsia, dupa o faza suspecta de offside. Echipa lui Rednic iese deocamdata din zona retrogradarii, urcand pe locul 5 in play-out la trei lungimi in spatele invinsei sale de astazi. Cele doua se vor reintalni joi, atunci cand se vor duela in returul semifinalelor Cupei Romaniei.

Vezi toate golurile pe realitateasportiva.net.