VIDEO. Tosca, umilit la Granada! Betis a incasat trei goluri in 33 de minute!

Cu Alin Toşca integralist, Betis a avut parte de un meci de coşmar pe terenul celor de la Granada. Cu o evoluţie modestă, în nota echipei, fostul fundaş al Stelei s-a văzut adesea pus pe picior greşit, iar gazdele s-au impus în cele din urmă cu 4-1.

Cele mai citite

În minutul 33 al partidei era deja 3-0 pentru Granada, prin golurile marcate de Carcela, Ramos şi Pereira. Cel din urmă a fost eliminat în minutul 66, alături de Leiva jucătorul gazdelor, ambii pentru comportament nesportiv. Faza s-a petrecut la doar câteva minute după ce Ramos făcea 4-0. Petros a marcat singurul gol al lui Betis.

În urma acestui rezultat, Granada rămâne pe 19, cu 16 puncte din primele 23 de etape, dar obţine o victorie preţioasă. Chiar dacă nu traversează o formă bună, Betis este încă departe de zona „minată”. Este pe locul 13 şi are 24 de puncte.