FOTBAL: AMICAL - Sport Team Baia Mare a castigat la diferenta de doua goluri meciul cu cei de la Din...

FOTBAL: AMICAL Vineri 04.05.2018, de la 18.00, pe terenul de pe Valea Borcutului, s-a desfasurat partida amicala de fotbal dintre echipa de liga a V-a Dinamic Grosi si echipa de old-boys Sport Team Baia Mare, scorul final fiind 5-7, la pauza 3-3.

A fost meciul cu numarul cinci intre cele doua echipe, cei din Grosi prestand unul din cele mai bune jocuri de pana acum, reusind de fiecare data sa revina pe tabela de marcaj, in doua randuri chiar sa egaleze scorul la 3-3 si 5-5.

In min. 25, scorul a fost 1-2, autori golurilor Iosif Novac, pentru Dinamic Grosi, respectiv Bogdan Birle pentru Sport Team.

In minutul 30, Sport Team isi mareste avantajul la 3-1, prin golul inscris de acelasi Bogdan Birle, insa grosenii, revin foarte bine in joc si pana la finalul primei reprize reusesc egalarea(3-3), goluri inscrise de Cristian Bora si Gabriel Bolte.

In repriza a doua baimarenii isi maresc din nou avantajul la 5-3(min. 60), prin Ionut Buhai si Bogdan Birle, dar echipa Dinamic reuseste din nou egalarea(5-5, min. 72), prin Gabriel Bolte si Florin Lazar.

Pana la finalul partidei baimarenii, reusesc sa-si adjudece victoria, marcand inca doua goluri prin Sorin Bogman si Ionut Buhai, si astfel scorul devine 7-5, in favoarea echipei Sport Team.

Arbitrajul a fost asigurat de Erik Kadar, Razvan Dorca si Adrian Maris.

&

Echipele:

&

Dinamic:

Paul Pop, Gabriel Bolte, David Laczi, Daniel Laczi, Cristian Bora, Adrian Ban, Adrian Borzas, Andrei Preda, Iosif Novac, Florin Lazar, Andrei Hentes, Vlad Ont si Florin Bora.Antrenor Florin Bora.

Sport Team:

Darius Mihut, Edi Costin, Florin Frent, Dorin Avram, Vasile Terec, Tinu Bogman, Cristian Barbos, Ionut Buhai, Rares Pop-Popescu, Florin Florea, Bogdan Birle, Bogdan Trif, Alin Gavrila, Sprin Bogman si Ioan Marchis.Antrenor Ioan Marchis.

The post FOTBAL: AMICAL - Sport Team Baia Mare a castigat la diferenta de doua goluri meciul cu cei de la Dinamic Grosi appeared first on actualmm.ro.