Fotbal: Borussia Dortmund, tinuta in sah pe teren propriu in Bundesliga

Borussia Dortmund, ocupanta locului secund in Bundesliga, a ratat ocazia de a-si mari avansul fata de urmaritoarele sale, fiind tinuta in sah pe teren propriu, scor 1-1, de formatia FC Augsburg, luni seara, in ultimul meci al etapei a 24-a a campionatului de fotbal al Germaniei. Gazdele au condus cu 1-0 la pauza, gratie reusitei lui Marco Reus (16), insa Augsburg a restabilit egalitatea in repriza secunda, prin Kevin Danso (73). In clasament conduce Bayern Munchen, cu 60 de puncte, urmata de Borussia Dortmund, 41 puncte, Schalke, 40 puncte, Eintracht Frankfurt, 39 puncte, Bayer Leverkusen, 38 puncte, etc. FC Augsburg ocupa locul opt, cu 32 de puncte. AGERPRES (editor: Mihai Dragomir, editor online: Gabriela Badea)