George Florescu a fost titular in meciul Omonia Nicosia – Ethnikos Achna 3-2. A infruntat un fost st...

George Florescu a fost titular în meciul Omonia Nicosia – Ethnikos Achna 3-2, în campionatul din Cipru. Ajuns la vârsta de 32 de ani, fostul internațional român a prins toate minutele pentru Omonia, în meciul din această seară.

Jocul de pe arena ”Neo GSP” din Nicosia a avut o derulare halucinantă. Oaspeții conduceau cu 2-0 în minutul 68, dar gazdele au punctat de trei ori la rând, prin atacantul englez Matt Derbyshire (30 de ani), trecut pe la Blackburn și pe la Olympiakos Pires. Britanicul și-a trecut numele pe tabelă în minutele 71, 74 și 75.

Poarta celor de la Ethnikos a fost apărată de macedoneanul Martin Bogatinov (30 de ani), fost la Steaua în sezonul 2013-2014.

Britanicul și-a trecut numele pe tabelă în minutele 71, 74 și 75. După 17 etape, Omonia Nicosia ocupă locul 5, cu 34 de puncte. Ethnikos stă pe locul 10, cu 18 puncte.